شماره مطلب: 19606

زمان آغاز اردوهای راهیان نور 96

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: اردوهای راهیان نور و طرح هجرت 3 ویژه دانش‌آموزان از 20 تیرماه لغایت 20 شهریورماه برگزار خواهد شد.

مهدی علی‌ اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش امروز در نشست خبری معاونت پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه که در خصوص فعالیت‌های تابستانی و اوقات فراغت دانش‌آموزان برگزار شد، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در تابستان برنامه خوبی برای دانش‌آموزان داشته باشیم، باید از ظرفیت اردوگاه‌ها، کانون‌ها، پژوهش‌سراها و هنرستان‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان از اول تا 11 تیرماه در اردوگاه شهید رجایی با حضور 2200 دانش‌آموز برگزار خواهد شد؛ همچنین از 10 تیر تا 25 شهریور ماه 10 اردوی بنیاد علوی را برای 10 هزار دانش‌آموز تحت پوشش برگزار می‌کنیم.

علی‌اکبرزاده با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور،‌خاطرنشان کرد: اردوهای راهیان نور در یادمان‌های دفاع مقدس از 20 تیرماه آغاز و تا 20 شهریور ادامه خواهد داشت؛ همچنین طرح هجرت 3 و اردوهای جهادی را از 20تیر تا 20 شهریور در مناطق محروم کشور برگزار می‌کنیم و پیش‌بینی این است که 100 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه دوم شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اردوی دانش‌آموزان زیارت‌اولی گفت: این اردو در سه شهر مذهبی مشهد، قم و شیراز برگزار خواهد شد و از دهه کرامت آغاز و بعد از شروع سال تحصیلی جدید نیز ادامه خواهد داشت که پیش‌بینی می‌کنیم حدود 12 هزار دانش‌آموز در این اردوها شرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه 17 استان مرزی در کشور داریم اردوهای دانش‌آموزان مناطق مرزی را از 13 مرداد تا اول شهریور در اردوگاه‌های مختلف با میزبانی از 1500 دانش‌آموز دنبال خواهیم کرد.

علی‌اکبرزاده با اشاره به دیگر برنامه تابستانی دانش‌آموزان عنوان کرد: شورای برتر دانش‌آموزی یکی دیگر از اردوهای تابستانی است که از 3 تا 12 شهریور برای 700 دانش‌آموز برگزار می‌شود؛ همچنین نخستین اردوی دانش‌آموز  کتابخوان برتر با سیستم دانش‌آموز منتخب از 20 تا 22 شهریور ماه در تهران برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: نخستین اردوی همیار گردشگر را آغاز کردیم و این طرح در تابستان با وسعت بیشتری پیگیری خواهد شد و از 22 تا 25 شهریور ماه با ظرفیت 400 دانش‌آموز برگزار می‌شود. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های متنوع دیگر در فصل تابستان خاطرنشان کرد: کنگره ملی پرسش مهر در تهران با حضور دانش‌آموزان و مربیان منتخب برگزار خواهد شد؛ همچنین اردوی دانش‌آموزان همیار مشاور 16 تیر تا 22 شهریور ماه با حضور 2 هزار شرکت‌کننده به انجام خواهد رسید.

علی‌اکبرزاده به سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزان در تابستان اشاره و اظهار کرد: مسابقات قرآن دانش‌آموزی از 14 تا 17 تیرماه با حضور 256 دانش‌آموز برگزار می‌شود؛ همچنین مسابقات پژوهش قرآن با ظرفیت 990 نفر، مسابقات آوایی قرآن با ظرفیت 1452 دانش‌آموز از 15 تا 23 مرداد و سومین دوره مسابقات دانش‌آموزان مکلف عشایر با ظرفیت 500 دانش‌آموز از 25 تا 28 مرداد برگزار خواهد شد.

 

منبع: فارس

 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.