شماره مطلب: 16374

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: کارگاه آموزشی گرافیک خبری با شرکت 200 نفر در اهواز برگزار شد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: روز گذشته کارگاه آموزشی گرافیک خبری با شرکت حدود 200 نفر از علاقمندان عرصه اطلاع رسانی در اهواز برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، سعید رضوانی گفت: بخش مقدماتی این کارگاه روز گذشته، جمعه سوم دی ماه، با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی های دستگاه های اجرایی و دولتی، خبرنگاران و اهالی رسانه، دانشجویان دانشکده خبر و مدیران کانون های تبلیغاتی در پژهشسرای غدیر اهواز برگزار شد و در پایان برای فراگیران این دوره، گواهینامه دانش افزایی صادر شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به لزوم برگزاری چنین کارگاه هایی در خوزستان،  بیان کرد: هدف از برگزاری این دوره ها ارتقای سطح دانش کارشناسان روابط عمومی و همه کسانی است که به نوعی با این عرصه در ارتباط هستند و باید بستری فراهم شود تا این افراد بیشترین حجم اطلاعات را از آسانترین راه ها کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اطلاع رسانی باید به سمت ایده های نو حرکت کنیم، گفت: در این کارگاه ضمن ارائه مفاهیم اولیه اینفوگرافی، تجربیات جهانی در این خصوص مورد بحث قرار گرفت و اتفاقات مهمی مثل انتخابات امریکا و حادثه منی در نمونه های اینفوگرافیکی تجزیه و تحلیل شد.

رضوانی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش خوزستان برگزاری  این دوره های تخصصی را به صورت رایگان ادامه می دهد، افزود: کارگاه تکمیلی اینفوگرافی و کارگاه های دیگری نظیر فن بیان و سخنوری، بازاریابی الکترونیک، مجری گری و تهیه محتواهای چند رسانه ای از دوره های دیگری است که در آینده توسط روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان برگزار می شود.

دکتر مریم سلیمی، مولف کتاب اینفوگرافی و استاد دانشگاه تدریس در این کارگاه تخصصی را بر عهده داشت و شرکت کنندگان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر، در این خصوص آموزش دیدند.

گفتنی است؛ اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان، نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند و از این  این تصاویر در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها وجود دارد، استفاده می‌شود.

 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.